SMTP server - popis a odporúčania

Čo je to SMTP server?


SMTP server, je počítač, ktorý doručuje emaily zasielané prostredníctvom programu SenderMatic alebo iného emailového klienta.

Aký SMTP server môžem použiť pre odosielanie emailov z programu SenderMatic?


Máte niekoľko základných možností:

Váš vlastný SMTP server


Vlastný SMTP server, je váš počítač, ktorý môžete použiť pre odosielanie e-mailov, a kde je nainštalovaný SMTP server.

SMTP server vášho poskytovateľa internetového pripojenia


Veľký počet spoločností alebo užívateľov využíva služby poskytovateľov internetového pripojenia, ktorých súčasťou sú často aj SMTP služby (server pre odchádzajúce emaily). Buďte obozretní pri používaní takejto služby pre váš email marketing. Mnohí z poskytovateľov internetových služieb používajú rôzne obmedzenia pre SMTP služby. (Napríklad 100 e-mailov denne a pod.) Vaše emaily nemusia byť doručené bez varovania. Prosím, obráťte sa na svojho poskytovateľa internetových služieb pre ubezpečenie, aké sú obmedzenia pre odchádzajúce emaily.

Špecializované SMTP servery pre emailový marketing


Sú špecializované platené alebo bezplatné služby, ktoré poskytujú SMTP server pre hromadné zasielanie emailových kampaní. Ide o odporúčané riešenie pre vás, nakoľko tam nie sú žiadne obmedzenia pre vaše emailové kampane. Veľa z týchto služieb využíva antispamové filtre, ktoré zlepšujú doručovanie vašich emailov. Môžete použiť niektorú z celosvetových SMTP služieb so SenderMatic softvérom. Odporúčame vám turboSMTP službu, ktorá je dodávaná ako platená alebo bezplatná verzia. Prečítajte si viac o bezplatnej SMTP službe turboSMTP a o jej obmedzeniach.

Bezplatné SMTP služby


Umožnia vám posielať testovacie emaily alebo malé emailové kampane. Bezplatné SMTP služby majú samozrejme svoje obmedzenia, ale môžu byť dobrým riešením pre testovanie. Pozrite si obmedzenia bezplatných služieb skôr, než ich použije pre váš email marketing. Tu nájdete nastavenia najpoužívanejších bezplatných SMTP služieb a ich obmedzenia.

Čo robiť, keď spojenie na SMTP server nefunguje?


Ako nastaviť emailové konto (SMTP)?